Na hlavný obsah

Mbappé vyhlásil, že nechce opustiť PSG

V médiách sa objavili správy o jeho možnom odchode.

Mbappé vyhlásil, že nechce opustiť PSG
Francúzsky futbalista Kylian Mbappé v drese PSG. Foto: TASR/AP

Francúzsky futbalový útočník Kylian Mbappé v nedeľu (16. 10.) vyhlásil, že nikdy nežiadal o odchod z Paríža Saint-Germain v januárovom prestupovom období. Dvadsaťtriročný kanonier tak reagoval na množiace sa špekulácie o jeho prestupe.

Mbappé to vyhlásil po nedeľňajšom triumfe nad Olympiqueom Marseille 1:0. „Som veľmi šťastný. Nikdy som nežiadal o januárový odchod,“ povedal a dodal, že nie je priamo ani nepriamo zapojený do špekulácií, ktoré sa v uplynulých dňoch objavili.

S úradujúcim majstrom Ligue 1 predĺžil zmluvu pred necelým polrokom. Podľa viacerých európskych médií je však frustrovaný a rád by zmenil pôsobisko počas zimného prestupového obdobia. Jeho terajší kontrakt platí do roku 2024. Úmysel Mbappého odísť ešte v januári poprel aj športový riaditeľ PSG Luis Campos.

Špekulácie sa objavili v deň zápasu Ligy majstrov (LM) s Benficou Lisabon, ktorý sa skončil 1:1. „Nechápem, prečo tá správa vyšla práve vtedy. Bol som šokovaný ako všetci. Ľudia si môžu myslieť, že som bol do toho zapletený, ale vôbec to tak nebolo,“ dodal.

Na konci predchádzajúcej sezóny bol na spadnutie Mbappého prestup do španielskeho Realu Madrid. Útočník sa však nakoniec rozhodol zotrvať v PSG. Presvedčila ho nová vízia klubu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport