Na hlavný obsah

Neplnoletého chlapca budú súdiť za zastrelenie piatich ľudí ako dospelú osobu

Podozrivý je v kritickom stave.

Neplnoletého chlapca budú súdiť za zastrelenie piatich ľudí  ako dospelú osobu
Demonštranti protestujúci za zákaz držania útočných pušiek. Foto: ČTK/AP

Pätnásťročný chlapec, ktorý vo štvrtok (13. 10.) v meste Raleigh v americkom štáte Severná Karolína smrteľne zranil piatich ľudí a dvoch ďalších postrelil, bude obvinený ako dospelá osoba, informovali v noci na nedeľu (16.10.) tamojšie úrady.

Podľa webu televízie NBC sa úrady zatiaľ nevyjadrili, akým obvineniam by tínedžer mohol čeliť. Prokurátorka okresu Wake, Lorrin Freemanová, však uviedla, že obvinenia sa vznesú ako proti dospelej osobe.

Šéfka polície v Raleighu Estella Pattersonová v deň tragédie uviedla, že podozrivého po streľbe hospitalizovali v kritickom stave.

Spolužiak neveril, že to spáchal on

Obete mali od 16 do 50 rokov. Jedného zo zabitých, 16-ročného Jamesa Thompsona, identifikoval denník Raleigh News & Observer ako staršieho brata podozrivého.

Podozrivý, ktorého polícia okamžite neidentifikovala, unikal policajtom niekoľko hodín, kým ho zadržali. Motív jeho činu nie je zatiaľ známy. Ako došlo k zraneniu podozrivého, úrady neuviedli.

Omer Rosas, ktorý je druhákom na miestnej strednej škole, podľa NBC uviedol, že bol šokovaný, keď sa dozvedel, že zatknutým je jeho spolužiak.

„Nečakal som, že to bude on,“ povedal Rosas. „Bol veľmi pokojný. Nebol ako zlý človek. Bol otvorený, ku každému bol milý,“ vyhlásil Rosas.

Podľa databázy AP/USA TODAY/Northeastern University išlo v tomto roku v Spojených štátoch už o 25. masovú vraždu, pri ktorej obete zastrelili. AP definuje masovú streľbu ako incident, pri ktorom sa zabijú najmenej štyria ľudia s výnimkou páchateľa.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet