Na hlavný obsah

Počas nepokojov na futbalovom zápase v Argentíne zomrel muž

Dostal infarkt.

Počas nepokojov na futbalovom zápase v Argentíne zomrel muž
Ilustračná snímka záchrannej služby. Foto: Unsplash

Jeden futbalový fanúšik zomrel v priebehu nepokojov, ktoré vypukli počas zápasu argentínskej najvyššej súťaže v meste La Plata. Podľa informácií argentínskeho ministra vnútra dostal 57-ročný muž srdcový infarkt.

Incident sa udial počas zápasu popredných tímov Gimnasia La Plata a Boca Juniors. Druhý menovaný klub sa v prípade víťazstva mohol štyri kolá pred koncom posunúť do čela tabuľky.

Nepokoje vypukli pred štadiónom a polícia musela použiť gumové projektily a slzný plyn. Výtržnosti pokračovali aj na štadióne a duel museli po deviatich minútach prerušiť, aby mohli diváci zo zaplneného hľadiska uniknúť aj na hraciu plochu.

„Situácia sa vymkla kontrole a usporiadatelia už nedokázali garantovať bezpečnosť na štadióne. Vzduch sa stal nedýchateľným. Všetkých na ihrisku nás to zasiahlo,“ cituje AFP rozhodcu duelu Hernana Mastrangela.

Udalosť pripomenula tragédiu na futbalovom štadióne v Indonézii. Po násilnostiach, stretoch s políciou a následnej tlačenici zomrelo minimálne 131 ľudí, vrátane 32 detí.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport