Na hlavný obsah

Pri gréckom ostrove sa potopila loď s takmer 100 migrantmi

Záchrannú akciu sťažoval silný vietor.

Pri gréckom ostrove sa potopila loď s takmer 100 migrantmi
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Loď s takmer 100 migrantmi na palube v stredu (5. 10.) večer pri gréckom ostrove Kythéra narazila do skaly a následne sa potopila. Záchranári pátrajú na mieste nehody po desiatkach nezvestných osôb. Vyplýva to z vyhlásenia gréckej pobrežnej stráže.

Zachrániť sa doposiaľ podarilo sedem ľudí, uviedla hovorkyňa pobrežnej stráže. Podľa jej slov sa na palube lode nachádzalo celkovo 95 ľudí. „Loď stroskotala a ocitli sa vo vode,“ povedala.

Dodala, že preživší sa dostali na breh neďaleko prístavu Diakofti, odkiaľ im pomohli hasiči, polícia a potápači. Národnosť migrantov podľa hovorkyne nebola bezprostredne známa.

Grécka pobrežná stráž vo vyhlásení uviedla, že v oblasti nehody fúka vietor s rýchlosťou až 102 kilometrov za hodinu. Dodala, že pri pátraní pomáhajú lode pobrežnej stráže, súkromné člny i záchranný vrtuľník.

Väčšina migrantov, ktorí sa dostanú do Grécka, cestuje zo susedného Turecka. Prevádzači v uplynulých mesiacoch zmenili svoje trasy v snahe vyhnúť sa hliadkam vo vodách okolo gréckych ostrovov, vysvetlila agentúra AP.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet