Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Putin uskutočnil jadrové cvičenia

Kremeľ tvrdí, že zasiahol ciele.

Putin uskutočnil jadrové cvičenia
Na snímke je ruský prezident Vladimir Putin. Foto: TASR/AP

Ruský prezident Vladimir Putin sledoval stredajšie (26. 10.) cvičenie ruských strategických jadrových síl a vypočul si správu, ktorú mu predniesol minister obrany Sergej Šojgu. Informovali o tom ruské tlačové agentúry. Strategické sily splnili úlohy cvičenia v plnom rozsahu. Všetky rakety zasiahli svoje ciele, dodala agentúra TASS s odvolaním sa na Kremeľ.

Rusko uskutočnilo jadrové cvičenia v čase zvýšeného napätia, keď po vojenských neúspechoch vo vojne proti Ukrajine začala Moskva obviňovať Kyjev z plánovania útoku „špinavou jadrovou bombou“.

Ukrajinskí predstavitelia obvinenia odmietli. Západ varuje Rusko pred použitím jadrových zbraní pod falošnou zámienkou.

Prostredníctvom videohovoru si Putin vypočul správu šéfa ministerstva obrany a tiež náčelníka generálneho štábu Valerija Gerasimova. Šojgu uviedol, že cvičenie bolo motivované prípravami na možný nepriateľský jadrový útok na Rusko.

„Súdruh vrchný veliteľ, v súlade s plánom výcviku ozbrojených síl sa pod vaším velením koná cvičenie, počas ktorého budú rozpracované úlohy vedenia masívneho jadrového útoku strategickými silami v reakcii na jadrový útok nepriateľa,“ citovala agentúra TASS ruského ministra obrany.

Ruské ministerstvo obrany ukázalo zábery z odpálenia medzikontinentálnej rakety Sineva z jadrovej ponorky Tula a z letu strategického bombardéra Tu-95MS, ktorý vypustil riadené strely.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet