Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Referendum o premenovaní ulice v obci Varín je neplatné

Do hlasovania sa zapojilo 47,13 % oprávnených voličov.

Referendum o premenovaní ulice v obci Varín je neplatné
Na snímke dom s tabuľou označujúcou Ulicu Dr. Jozefa Tisu vo Varíne pri Žiline. Foto: TASR

Referendum o premenovaní Ulice Dr. Jozefa Tisu vo Varíne v okrese Žilina je neplatné. V sobotu (29. 10.) sa do hlasovania v referende zapojilo 47,13 % oprávnených voličov. Výsledky referenda samospráva zverejnila na svojej webovej stránke.

Podnet na uskutočnenie referenda podalo desať poslancov obecného zastupiteľstva. Na referendovú otázku „Súhlasíte s premenovaním ulice Dr. Jozefa Tisu?“ mohli obyvatelia Varína na hlasovacom lístku odpovedať áno alebo nie.

Za premenovanie ulice hlasovalo 360 obyvateľov a proti premenovaniu hlasovalo 1 053 obyvateľov z celkového počtu 3 036 oprávnených voličov. Hranicu 50 % prekročila účasť iba v jednom z troch volebných okrskov.

V septembri Prokurátor Generálnej prokuratúry (GP) SR podal žalobu na žilinský krajský súd pre názov Ulice Dr. Jozefa Tisu v obci Varín. Urobil tak po tom, ako obecné zastupiteľstvo nevyhovelo protestu prokurátora, ktorý navrhol zrušiť alebo zmeniť názov ulice pomenovanej po prezidentovi vojnovej Slovenskej republiky. Krajský súd v Žiline o žalobe zatiaľ nerozhodol.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny