Na hlavný obsah

Slovensko navštívi pre dvojnásobnú homofóbnu vraždu misia europarlamentu

Uviedol to slovenský europoslanec Bilčík.

Slovensko navštívi pre dvojnásobnú homofóbnu vraždu misia europarlamentu
Na snímke streľba na Zámockej ulici v Bratislave. Foto: RTVS

Poslanci Európskeho parlamentu (EP) z Monitorovacej skupiny pre demokraciu, právny štát a základné práva (DRFMG) odsúhlasili v piatok (21. 10.) zámer vycestovať na Slovensko v reakcii na nenávistné vraždy dvoch mladých ľudí z LGBT+ menšiny v Bratislave. Uviedol to slovenský europoslanec Vladimír Bilčík (Spolu).

Bilčík je stálym členom europarlamentnej monitorovacej skupiny DRFMG. Spresnil, že misia europoslancov sa chce na Slovensku podrobnejšie informovať o pozadí a kontexte tohto zločinu z nenávisti.

Tiež diskutovať s príslušnými slovenskými orgánmi o konkrétnych krokoch v boji proti nenávisti a pri ochrane LGBT+ menšiny a ďalších zraniteľných skupín.

Europoslanci chcú na Slovensku diskutovať o čo najvhodnejšom zapojení spoločných európskych inštitúcií do boja proti nenávisti vo verejnom priestore. Rovnako o radikalizácii mladých ľudí v online priestore.

„Európske inštitúcie sú aj slovenské inštitúcie – a už pri vyšetrovaní vrážd Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sme sa presvedčili, aká dôležitá je spolupráca našich policajtov v rámci Europolu,“ vysvetlil Bilčík.

„Verím, že aj teraz nájdeme spôsoby, akými môžu európske inštitúcie pomôcť, aby sme lepšie spoločne predchádzali radikalizácii v online priestore, a predovšetkým na to, aby sa aj ľudia z LGBT+ komunity cítili na Slovensku bezpečne,“ uviedol v tejto súvislosti Bilčík.

Úlohou parlamentnej skupiny je sledovanie dodržiavania základných práv, demokracie a právneho štátu v Európskej únii.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko