Na hlavný obsah

Sudca Sobolovský porušil svoje povinnosti, načas mu znížia plat

Rozhodol o tom disciplinárny senát NSS.

Sudca Sobolovský porušil svoje povinnosti, načas mu znížia plat
Ilustračná snímka. Foto: pexels.com

Disciplinárny senát Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR uznal sudcu Okresného súdu Bratislava V Michala Sobolovského za vinného z porušenia povinností sudcu.

Uložil mu úhrnné disciplinárne opatrenie, a to zníženie funkčného platu o 20 % na obdobie troch mesiacov. Potrestali ho za to, že načas nevyhotovil viacero rozsudkov aj uznesení. Informoval o tom hovorca NSS SR Michal Hajtol s tým, že rozhodnutie je konečné.

V štyroch prípadoch Sobolovský porušil svoju povinnosť vyhotoviť uznesenie do 30 dní od jeho vyhlásenia. V šiestich zase porušil povinnosť vyhotoviť rozsudok pred jeho vyhlásením a doručiť ho prítomným stranám na pojednávaní, na ktorom ho vyhlásili, a neprítomným stranám ho odoslať najneskôr do troch dní od jeho vyhlásenia.

Disciplinárny návrh na sudcu podala predsedníčka Okresného súdu Bratislava V.

Disciplinárny senát potvrdil sudcovi ešte v júni aj dočasné pozastavenie výkonu funkcie do právoplatného skončenia disciplinárneho konania. Dôvodom je, že sa vedie za čin, za ktorý ho môžu odvolať z funkcie sudcu. V prípade ide tiež o prieťahy v konaniach, ktoré sudca odmieta.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko