Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Tragickú streľbu na Zámockej prekvalifikovali na teroristický útok

Streľba si vyžiadala dve obete.

Tragickú streľbu na Zámockej prekvalifikovali na teroristický útok
Policajti po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave. Foto: TASR

Prípad tragickej streľby na Zámockej ulici v Bratislave, ktorý si vyžiadal dve obete, prekvalifikovali na obzvlášť závažný zločin teroristického útoku. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry po konzultácii so špeciálnym prokurátorom zmenil právnu kvalifikáciu skutku streľby na Zámockej ulici v Bratislave na obzvlášť závažný zločin teroristického útoku,“ spresnila.

Doplnila, že z doteraz zabezpečených dôkazov je zrejmé, že stíhaný skutok vykazuje všetky zákonné znaky tohto trestného činu.

Úrad špeciálnej prokuratúry v tejto súvislosti pripomína, že jedna z foriem účasti na terorizme je verejné schvaľovanie teroristického útoku. Za to hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

„Podľa špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica budú orgány činné v trestnom konaní postupovať razantne pri odhaľovaní a trestnom stíhaní páchateľov schvaľovania trestného činu teroristického útoku,“ vyhlásila Tökölyová.

Polícia zároveň ubezpečila verejnosť, že v rámci svojej monitorovacej činnosti zachytila na sociálnych sieťach rôzne informácie, ktoré sa snažia opisovať motívy dvojnásobnej vraždy na Zámockej ulici.

„Autori takýchto správ zneužívajú fakt, že polícia sa nemôže proti týmto dezinformáciám v súčasnosti brániť. Prípad naďalej aktívne vyšetrujú, vyšetrovateľ postupuje podľa Trestného poriadku. Vec nie je možné urýchliť či proaktívne medializovať len pre to, lebo niekto šíri klamstvá“. Vyhlásil Policajný zbor na sociálnej sieti.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko