Na hlavný obsah

V bratislavskej Petržalke sa pred volebnými miestnosťami tvoria rady

Niektorí ľudia strávia za plentou aj 25 minút.

V bratislavskej Petržalke sa pred volebnými miestnosťami tvoria rady
Ilustračná snímka. Foto: TASR

V bratislavskej Petržalke sa pred niektorými volebnými miestnosťami počas sobotných (29. 10.) spojených volieb môžu vytvárať dlhšie rady, voliči si v nich postoja aj niekoľko desiatok minút.

Dôvodom je nedostatok volebných zásten, ale aj to, že niektorí študujú kandidátov až na mieste. Mestská časť ubezpečuje, že problém rieši. Zároveň odporúča prísť so zoznamom kandidátov.

„Pred niektorými miestnosťami sa môžu aktuálne tvoriť dlhšie rady čakajúcich voličov z dôvodu nedostatku volebných zásten v miestnostiach. Ubezpečujeme, že na probléme pracujeme a snažíme sa ich doplniť do najvyťaženejších okrskov,“ priblížila hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Mestská časť tiež ubezpečuje, že členovia jednotlivých okrskových komisií sú im k dispozícii. Obrátiť sa na nich môžu v prípade akýchkoľvek otázok či nejasností. „Ak sa nevedia zorientovať alebo nevedia, ako krúžkovať hlasovacie lístky, odporučia im postup aj to, kam majú jednotlivé obálky hádzať,“ podotkla Halašková.

Ísť k voľbám pripravení odporúčajú na sociálnej sieti aj samotní obyvatelia. Niektorí sa sťažujú, že nemali vopred možnosť naštudovať si kandidátov, chaos majú najmä starší.

Voliči si vyberajú predsedu Bratislavského samosprávneho kraja i poslancov krajského zastupiteľstva, primátora Bratislavy a poslancov mestského zastupiteľstva, ako aj starostov mestských častí a poslancov do miestnych zastupiteľstiev. Volebné miestnosti sú otvorené do 20.00 h.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny