Na hlavný obsah

Vallo má v Bratislave výrazný náskok pred Kusým

Post pravdepodobne obháji aj košický primátor.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo (vľavo) ​a Košíc Jaroslav Polaček
Primátor Bratislavy Matúš Vallo (vľavo) a Košíc Jaroslav Polaček.Foto: TASR/koláž RTVS

Vo voľbe primátora Bratislavy vedie Matúš Vallo (59,4 %) pred Rudolfom Kusým (28,82 %). Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov zverejnených Štatistickým úradom SR, v ktorých je sčítaných takmer 60 % hlasov.

V Košiciach zatiaľ vedie Jaroslav Polaček so ziskom 36,82 %. Za ním nasleduje Milan Lesňák s 21,20 %. Polaček sa po sčítaní 96,97 % hlasov už vyhlásil za víťaza. Ďalšie štyri roky chce mesto viesť „čestne a transparentne“.

Funkciu obhajoval ako kandidát politických subjektov KDH, SaS, Sme rodina, NOVA, Aliancia, Strana rómskej koalície, Dobrá voľba a Umiernení, OĽANO.

Polaček označil volebnú kampaň za náročnú. Protikandidáti podľa jeho slov nedokázali prísť s víziami, aké mesto chcú, ale „kričali, robili zlo a boli vulgárni“. Dodal, že pre spoločnosť je dôležité, aby mali ľudia, ktorí niečo robia pre spoločnosť, „honor“.

Zároveň sa poďakoval svoju tímu, ako aj pracovníkom magistrátu a všetkým, ktorí „verili, že robíme správnu vec“. Pripomenul, že predstavil 100 rozpracovaných projektov, ktoré je potrebné dokončiť. „Verím, že o štyri roky to bude omnoho ľahšie, keď výsledky budú naozaj hmatateľné,“ povedal Polaček.

Pripomenul aj viacero kríz, ktoré sprevádzali končiace sa volebné obdobie. Mesta sa podľa jeho slov dotkla aj vládna kríza. V súvislosti s projektami Košíc apeloval na ministerstvo investícií.

Verí tiež, že zloženie mestského zastupiteľstva bude chcieť zachovať kontinuitu a pokračovať v projektoch. „Verím, že všetky dôležité veci pôjdu ako po masle,“ dodal Polaček.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny