Na hlavný obsah

Vláda vymenovala nových štátnych tajomníkov ministerstiev spravodlivosti a školstva

Rozhodla o tom na stredajšom (12. 10.) rokovaní.

Vláda vymenovala nových štátnych tajomníkov ministerstiev spravodlivosti a školstva
Úrad vlády SR. Foto: © Mosbatho / CC BY 4.0

Štátnymi tajomníkmi Ministerstva spravodlivosti SR sa stanú Peter Sepeši a Edita Pfundtner. Vláda SR o tom rozhodla na stredajšom (12. 10.) rokovaní.

Sepešiho vymenovala vláda do funkcie štátneho tajomníka od stredy 12. októbra. V minulosti okrem iného pôsobil ako prokurátor na Generálnej prokuratúre (GP) SR. Bol aj predsedom prokurátorskej rady GP SR či členom Rady prokurátorov SR.

Pfundtner sa stane štátnou tajomníčkou ministerstva od 1. novembra 2022. Od decembra 2020 vedie Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže. Štátnou tajomníčkou rezortu spravodlivosti bola aj v období od augusta 2018 do marca 2020. Predtým bola aj poslankyňou Národnej rady SR.

Novým štátnym tajomníkom ministerstva školstva bude Slavomír Partila. Vláda schválila jeho vymenovanie s účinnosťou od 17. októbra.

Partila je od roku 2012 riaditeľom Strednej odbornej školy služieb a priemyslu sv. Jozafáta v Trebišove. Zároveň od roku 2021 je aj člen komisie pre profesijný rozvoj pedagogických a odborných zamestnancov na ministerstve školstva.

Od roku 2021 je Partila i viceprezidentom Združenia katolíckych škôl Slovenska.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko