Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Zamestnanci popradského letiska si vybojovali zmenu vedenia

Trvalo im to 75 dní.

Zamestnanci popradského letiska si vybojovali zmenu vedenia
Letisko Poprad-Tatry. Foto: RTVS

Nové vedenie tvrdí, že bývalý riaditeľ popradského letiska šafáril s financiami neuvážene a spoločnosť zanechal v zlom ekonomickom stave. Z peňazí, ktoré mali slúžiť na pandemickú pomoc, zriadil fitnes centrum, dal postaviť výťah a nakúpil autá.

Štyridsaťdeväť zamestnancov stiahlo svoje výpovede po odvolaní bývalého riaditeľa Petra Dujavu. Nové vedenie začína na popradskom letisku auditom.

Pozrite si celú reportáž RTVS:

Riaditeľ letiska Martin Rakovský tvrdí, že kondícia letiska je veľmi zlá. Podľa neho zisk, o ktorom hovoril bývalý riaditeľ letiska, vygenerovali z pandemickej pomoci štátu.

Ako prví upozornili na zvláštne správanie bývalého riaditeľa práve zamestnanci letiska. „Napríklad v marci sme sadili tuje a pritom všetci sme vedeli, že tie tuje vymrznú a aj doslova vymrzli. Teraz ich vyťahujeme zo zeme von,“ hovorí predseda odborov letiska Michal Pavela.

„Ide o úplne zanedbateľné náklady pre letisko, ktoré nemôžu mať ani ten najmenší vplyv na aktuálnu ekonomickú situáciu. Tvrdenia nového vedenia letiska sú ľahko overiteľné z účtovných dokumentov a klient verí, že aj výsledky auditu preukážu klamstvá a zavádzanie,“ vyjadril sa advokát bývalého riaditeľa Peter Weis.

Situácia na letisku sa upokojila. Zmenu vo vedení si vybojovali zamestnanci. Po 75 dňoch si odborári myslia, že ľudia začnú chodiť do práce s radosťou a vykonávať prácu, na ktorú ich prijali.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny