Na hlavný obsah

Chcel nakúpiť kryptomeny, okradli ho o viac než 55 000 eur

Problémy nastali, keď si chcel svoje peniaze vybrať.

Chcel nakúpiť kryptomeny, okradli ho o viac než 55 000 eur
Ilustračná snímka – kryptomeny. Foto: Unsplash

Muž z Prešovského kraja chcel nakúpiť kryptomeny, no prišiel o viac než 55 000 eur. V piatok (11. 11.) o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove na facebookovej stránke. Okradnutý muž sa najprv zaregistroval na internetovej stránke a uhradil 250 eur v domnienke, že nakúpil bitcoiny.

„Krátko na to ho kontaktovali osoby, ktoré od neho vylákali ďalšie finančné prostriedky pod zámienkou väčšieho zisku pri obchodovaní. Dôverčivý muž im previedol zo svojho účtu sumu 15 000 eur. Neskôr ho opätovne kontaktovali s tým, že obchodná spoločnosť ide expandovať. A ak chce aj on byť súčasťou tohto veľkolepého obchodu, musí uhradiť sumu 10 000 eur, pričom vraj predpokladaný výnos mal byť 150 000 eur. Muž požadovanú sumu previedol,“ priblížila polícia.

Prostredníctvom aplikácie sledoval, ako mu jeho výnos rastie. Potom nastal čas, kedy si chcel svoje peniaze vybrať.

Vznikol však problém – podvodníci mu oznámili, že najskôr musí uhradiť poplatok za bankový prevod vo výške 10 500 eur. Neskôr mu zas oznámili, že musí ešte zaplatiť 9 600 eur za platobný kanál, cez ktorý mu prídu jeho získané finančné prostriedky.

Muž opäť obe požadované sumy zaplatil. Mailom mu následne zaslali požiadavku na zaplatenie 9 542 eur za províziu a 4 096 eur za poplatok za expresné doručenie peňazí. Tieto sumy už neuhradil.

„Páchatelia svojím konaním muža uviedli do omylu a spôsobili mu škodu v celkovej výške viac ako 55 000 eur. Polícia v prípade začala trestné stíhanie pre zločin podvodu,“ dodala.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko