Na hlavný obsah

Ďalšie tretie miesto v slalome pre Petru Vlhovú vo Fínsku

Opäť zvíťazila Američanka Shiffrinová.

Ďalšie tretie miesto v slalome pre Petru Vlhovú vo Fínsku
Lyžiarka Petra Vlhová reaguje po druhom kole slalomu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo fínskom Levi. Foto: TASR

Lyžiarka Petra Vlhová obsadila aj v druhom slalome novej sezóny Svetového pohára tretie miesto. V nedeľných (20. 11.) pretekoch vo fínskom Levi opäť triumfovala jej veľká americká rivalka Mikaela Shiffrinová.

Tá bola najrýchlejšia aj v sobotu (19.11.) a získala už svoj 49. triumf v slalome SP. Druhá skončila Wendy Holdenerová zo Švajčiarska (+0,28 s), Vlhová mala na víťazku manko 0,68 s.

Američanka si vo fínskom stredisku pripísala šiesty triumf. Zároveň zaznamenala 76. víťazstvo.

Pomaly sa tak blíži k rekordnému zápisu Ingemara Stenmarka, ktorý má na konte 86 triumfov. Jej krajanka Lindsey Vonnová ich má 82.

Shiffrinová má na konte už 68 pódiových umiestnení v slalome, o dve tak navýšila svoj rekordný zápis v jednej disciplíne.

Vlhová si vybojovala svoje 59. pódiové umiestnenie. Slovenka bola tretia aj po prvom kole, v druhom jej nevyšla najmä strmina.

„Boli to prvé preteky v sezóne a pred nami ich je ešte veľa. Pôjdeme krok za krokom a budeme sa snažiť vylepšiť chyby, ktoré som urobila. Ale vnímam pozitívne, že som bola dvakrát tretia. Nie je ľahké stále víťaziť, konkurencia je vyrovnaná. Dávam zo seba maximum, aj keď v druhom kole som nešla najlepšie,“ povedala po pretekoch pre JOJ Šport.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport