Na hlavný obsah

Dodávky energie obnovili v Ľvove aj vo viacerých ďalších oblastiach

Výpadky dodávok spôsobili ruské útoky.

Dodávky energie obnovili v Ľvove aj vo viacerých ďalších oblastiach
Ilustračná snímka. Foto: RTVS

V meste Ľvov a viacerých ďalších ukrajinských oblastiach sa už podarilo obnoviť dodávky elektriny a vody. V noci na štvrtok (24. 11.) o tom informovala spravodajská stanica CNN. Výpadky dodávok spôsobili stredajšie (23. 11.) ruské útoky cielené na energetickú infraštruktúru v celej Ukrajine.

Spravodajkyňa CNN v Kyjeve citujúc predstaviteľov miestnych úradov krátko pred polnocou informovala, že dodávky energie sa na takmer 90 percent podarilo obnoviť v Ľvove.

Starosta tohto mesta Andrij Sadovyj na platforme Telegram upozornil, že Ľvov bude naďalej pokračovať s plánovanými výpadkami prúdu, aké sa počas ruskej invázie už stali pravidelnými. Treba tak podľa jeho slov počítať s tým, že „niektoré domy môžu byť bez elektriny“. Sadovyj však dodal, že v Ľvove už obnovili aj dodávky vody, kúrenie a fungujú tiež všetky mestské služby.

Obdobná situácia je aj v Odeskej oblasti, kde sa taktiež podarilo obnoviť dodávky energie, vody aj kúrenie, ako uviedol zástupca vedúceho kancelárie ukrajinského prezidenta Kyrylo Tymošenko. „Dodávky energie – táto oblasť je zásobovaná, spotrebitelia sú pripojení,“ uviedol.

Dodávky energie obnovili aj v Záporožskej oblasti. Samospráva Ternopiľskej oblasti taktiež informovala, že tamojší energetický systém „sa stabilizuje“ a spotrebiteľov „postupne pripájajú k sieti“. Elektrinu má približne tretina tejto oblasti, pričom prednostne pripájajú zariadenia patriace do tzv. kritickej infraštruktúry.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet