Na hlavný obsah

Dodávky ruskej ropy na Slovensko už obnovili

Informovalo o tom ministerstvo hospodárstva.

Dodávky ruskej ropy na Slovensko už obnovili
Ministerstvo hospodárstva prostredníctvom štátnej spoločnosti Transpetrol, a. s., eviduje obnovenie dodávok ropy ropovodom Družba na Slovensko. Foto: TASR

Ministerstvo hospodárstva prostredníctvom štátnej spoločnosti Transpetrol, a. s., eviduje obnovenie dodávok ropy ropovodom Družba na Slovensko.

Informovala o tom Mária Pavlusík, hovorkyňa rezortu. Dodávky prerušili z ukrajinskej strany v utorok (15. 11.) vo večerných hodinách.

„Spoločnosť Slovnaft môže potvrdiť, že ropa prúdi v požadovaných objemoch a podľa dohodnutého harmonogramu. Niekoľkohodinový výpadok ropovodu nemal žiaden vplyv na prevádzku rafinérie, a teda ani na zásobovanie čerpacích staníc a veľkoobchodných zákazníkov,“ informovala rafinérska spoločnosť v stanovisku.

Dodávky ropy do časti strednej a východnej Európy cez ropovod Družba podľa prevádzkovateľov ropovodov v Maďarsku a na Slovensku dočasne pozastavili.

Maďarský ropný a plynárenský koncern MOL uviedol, že podľa informácií od jeho ukrajinského partnera ruská raketa zasiahla elektráreň blízko bieloruských hraníc. Tá dodáva elektrinu pre čerpaciu stanicu, a to viedlo k zastaveniu prevádzky ropovodu.

Zastavenie potvrdil aj slovenský Transpetrol s odvolaním sa na „technické dôvody na ukrajinskej strane“, Nešpecifikoval, či išlo o zásah rakety.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko