Na hlavný obsah

Grécka pobrežná stráž pátra po desiatkach nezvestných migrantov

Nezvestných je asi 60 ľudí.

Grécka pobrežná stráž pátra po desiatkach nezvestných migrantov
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Grécka pobrežná stráž pátra v utorok (1. 11.) v dvoch samostatných záchranných operácia po najmenej 60 nezvestných migrantoch.

Hovorkyňa pobrežnej stráže uviedla, že predpokladajú, že po tom, ako sa potopilo plavidlo s migrantami pri pobreží ostrova Eubója je nezvestných takmer 60 ľudí. Ich plavidlo sa potopilo v dôsledku silného vetra, ktorý dosahuje rýchlosť až 60 kilometrov za hodinu.

„Jedna z našich hliadkovacích lodí zachránila deväť mužov. Tí uviedli, že na palube (ich lode) bolo 68 ľudí,“ uviedla pre AFP spomínaná hovorkyňa.

Podobná záchranná operácia prebieha aj pri gréckom ostrove Samos, kde je od pondelka (31. 10.) nezvestných osem ľudí. Štyria zachranení migranti tam totiž uviedli, že na ich lodi bolo 12 ľudí.

Grécka pobrežná stráž uviedla, že za prvých osem mesiacov tohto roka zachránila už asi 1 500 migrantov, čo je viac ako vlani, keď ich zachránila menej ako 600.

Grécko, Taliansko a Španielsko sú hlavnými destináciami, do ktorých mieria migranti utekajúci z Afriky a Blízkeho východu v snahe zaistiť si bezpečnejší a lepší život v Európskej únii, píše AFP.         

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet