Na hlavný obsah

Komunálne voľby sa zopakujú v 47 obciach. Vyhlásili ich na 25. marca

Opakovať sa budú z rôznych dôvodov.

Komunálne voľby sa zopakujú v 47 obciach. Vyhlásili ich na 25. marca
Na snímke volič vhadzuje obálku s hlasovacími lístkami do volebnej schránky pre voľby do VÚC. Foto: TASR

Doplňujúce komunálne voľby sa budú konať 25. marca 2023. Starostu a poslancov si budú voliči vyberať v 47 obciach, v ktorých sa 29. októbra voľby nekonali alebo sa z rôznych dôvodov musia voľby opakovať. Termín vyhlásil predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).

Rozhodnutie o vyhlásení volieb zverejnili na legislatívno-právnom portáli Slov-Lex. Ministerstvo vnútra už skôr avizovalo, že nové voľby sa budú konať v obciach, kde sa na jeseň vôbec nekonali, prípadne nebol zvolený starosta z dôvodu rovnosti hlasov, alebo sa kandidát vzdal a nebol zvolený dostatočný počet poslancov.

Starostu i poslancov budú voliť v obciach Krušovce, Veľké Borové, Ratkovo, Michalková, Brezovec, Harakovce, Pongrácovce, Jakušovce a Dobroslava.

Starostu si majú vyberať v obciach Domadice, Moškovec, Ondrašová, Točnica, Terany, Habura, Nechválova Polianka, Chmiňany, Starina, Šarišské Bohdanovce a Miková.

Vo zvyšných obciach si budú občania vo voľbách vyberať poslancov obecného zastupiteľstva. Ide o obce Studienka, Doľany, Šintava, Prašník, Brodské, Pastuchov, Slatinka nad Bebravou, Rudnianska Lehota, Sebedražie.

Ďalej ide o Čab, Chrabrany, Lužany, Blažovce, Jazernica, Karlová, Žabokreky, Lietavská Svinná-Babkov, Baláže, Poniky, Petrovce, Lukavica, Slatinské Lazy, Nevoľné, Lažany, Hraničné, Čižatice a Hrhov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko