Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Lekárski odborári zvolali na 17. novembra protestné zhromaždenie

Vláde vyčítajú nečinnosť.

Lekárski odborári zvolali na 17. novembra protestné zhromaždenie
Ilustračná snímka. Foto: pixabay.com

Lekárski odborári zvolávajú protestné zhromaždenie za záchranu zdravotníctva vo štvrtok (17. 11.) na Námestí slobody v Bratislave. Vláde vyčítajú nečinnosť v súvislosti s hromadnými výpoveďami lekárov. Informoval šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský.

„Predstavitelia LOZ sú od samého začiatku plynutia výpovedí pripravení každý deň na konštruktívne rokovania, vláda túto ponúknutú možnosť nevyužila, čo považujeme za hazardovanie so životmi a zdravím slovenských občanov. To bol aj hlavný dôvod na zvolanie protestného zhromaždenia,“ skonštatoval.

Ministerstvo zdravotníctva a vláda podľa lekárskych odborárov komunikujú nezodpovedným spôsobom. „Dokument, ktorý nám predstavili a dali mu názov memorandum, je absolútne nedostatočným. Okrem všeobecných fráz, ktorých sme už za roky dostali nespočetné množstvo, vládu nezaväzuje k žiadnym riešeniam problémov slovenského zdravotníctva,“ podotkol podpredseda LOZ Miroslav Mendel.

Protestným zhromaždením chcú odborári upozorniť vládu, aby využila zostávajúci čas na dohodu. „Cieľom splnenia ôsmich požiadaviek lekárov je zabezpečenie funkčného zdravotníctva. Bez funkčného zdravotníctva totiž Slovensko nebude bezpečná krajina na život,“ dodali.

Začiatkom októbra malo podať hromadné výpovede vyše 2 100 lekárov z 31 slovenských nemocníc. Lekárski odborári výpovede vysvetlili nesúhlasom s aktuálnymi podmienkami v systéme.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko