Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Lídri EÚ sa dohodli na rozpočte na rok 2023

Bude vo výške približne 186 miliárd eur.

Lídri EÚ sa dohodli na rozpočte na rok 2023
Ilustračná snímka vlajky Európskej únie. Foto: TASR/AP

Vyjednávači Európskeho parlamentu, Rady EÚ a Európskej komisie sa v pondelok (14. 11.) pred polnocou dohodli o rozpočte Európskej únie na rok 2023. Vyplýva to z vyhlásenia českého predsedníctva EÚ na sociálnej sieti twitter. Informovala o tom agentúra APA.

V nadchádzajúcom roku chce EÚ minúť viac finančných prostriedkov na energetickú transformáciu i vysporiadanie sa s dôsledkami vojny na Ukrajine.

Krátko pred pondelkovou polnocou sa dospelo k dohode, že sa na rok 2023 dajú naplánovať záväzky vo výške približne 186 miliárd eur, oznámil námestník českého ministra financií Jiří Georgiev.

Štátny tajomník rakúskeho ministerstva financií Florian Tursky označil dohodu za „solídny výsledok“. Pri rokovaniach bolo podľa neho dôležité, že v budúcnosti nedôjde k ďalšiemu nárastu byrokracie.

„Veľký význam má tiež spoločné vyhlásenie inštitúcií EÚ k zaisteniu spoločnej ochrany v oblasti kyberbezpečnosti,“ citovala ho agentúra AP.

V prípade, že by sa lídri EÚ nedohodli do pondelka do polnoci, by musela Európska komisia predložiť nový návrh budúcoročného rozpočtu, pripomína DPA.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet