Na hlavný obsah

Na januárové referendum sa vyčlení vyše 10,4 milióna eur

Financie sa použijú napríklad na tlač hlasovacích lístkov a mzdy členom komisií.

Na januárové referendum sa vyčlení vyše 10,4 milióna eur
Ilustračná snímka eurobankoviek. Foto: Unsplash

Na referendum, ktoré sa uskutoční v januári, sa vyčlení vyše 10,4 milióna eur. Z toho má ísť viac ako 8,7 milióna pre ministerstvo vnútra a vyše 1,6 milióna pre Štatistický úrad SR. Vyplýva to harmonogramu organizačno-technického zabezpečenia referenda. Ten v stredu (9. 11.) schválila vláda.

„Časť výdavkov sa bude hradiť v rozpočtovom roku 2022 vo výške 5 344 161 eur. Zostávajúca časť vo výške 5 134 262 eur pôjde na ťarchu rozpočtu 2023,“ uviedol rezort vnútra v materiáli.

Finančné prostriedky určené pre ministerstvo budú použité najmä na mzdy a odmeny členom komisií, tlač hlasovacích lístkov, metodických a informačných materiálov a volebných tlačív, na zabezpečenie hlasovania poštou, na činnosť volebných komisií, na vybavenie volebných miestností, na ochranu verejného poriadku, na výdavky spojené s volebnými miestnosťami a na elektronické komunikačné spojenie volebných komisií.

Financie pre štatistický úrad podľa materiálu zahŕňajú výdavky na spracovanie výsledkov referenda.

V predloženom harmonograme sú uvedené úlohy pre ústredné orgány štátnej správy, okresné úrady a obce s termínmi ich plnenia. Vytvoria sa tak podmienky k organizačnému, materiálnemu a technickému zabezpečeniu prípravy a vykonania referenda.

Ide napríklad o tlač a distribúciu tlačív pre referendum a vytvorenie volebných orgánov. Ako aj zabezpečenie hlasovania poštou zo zahraničia či spracovania výsledkov referenda.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko