Na hlavný obsah

Odpočúvanie exministra Krajčího polícia nezistila

Trestné stíhanie sa prerušilo v auguste 2020.

Odpočúvanie exministra Krajčího polícia nezistila
Na snímke exminister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽANO). Foto: TASR

Polícia nezistila odpočúvanie bývalého ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO). Trestné stíhanie v prípade prerušila v auguste 2020. Vyplýva to zo stanoviska, ktoré poskytla bratislavská krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková.

O nájdení odpočúvacieho zariadenia v kancelárii hovoril Krajčí v tohtotýždňovom rozhovore pre denník Štandard.

Polícia ozrejmila, že v prípade sa 16. apríla 2020 začalo trestné stíhanie vo veci prečinu neoprávneného zásahu do práva k domu, bytu alebo k nebytovému priestoru spáchaného závažnejším spôsobom konania.

„V rámci vyšetrovania sa vykonali viaceré procesné úkony, medzi ktorými bola aj kriminalistická expertíza podozrivého zaisteného zariadenia. Skúmaním sa zistilo, že zariadenie v stave, v akom sa zaistilo, nebolo možné použiť ako odpočúvacie a ani sledovacie zariadenie. Následne na základe zadovážených dôkazov sa 4. augusta 2020 trestné stíhanie prerušilo,“ uviedla Šimunková.

Odpočúvacie zariadenie mala v Krajčího kancelárii podľa jeho slov nájsť asistentka dva týždne po nástupe do funkcie. Kanceláriu mala zamknúť s tým, že na druhý deň sa zavolá polícia.

„No na druhý deň, keď sme prišli do práce, zariadenie tam už nebolo,“ povedal Krajčí pre Štandard s tým, že ho v noci niekto prišiel vymontovať.

Obáva sa, že to potvrdzuje, že priamo na ministerstve sú ľudia, ktorí sú zapojení do informačných tokov nasmerovaných mimo ministerstva.

Myslí si, že ľudia, ktorí stáli za údajným odpočúvaním, vďaka tomu spoznali jeho zámery, ktoré sa nepáčili oligarchom. S tým si spája záujem o diskreditáciu jeho osoby.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko