Petra Vlhová obsadila tretie miesto v slalome. Pripísala si ďalšie pódiové umiestnenie vo Fínsku

Zvíťazila Američanka Shiffrinová.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová reaguje v cieli po jej jazde v druhom kole slalomu žien v alpskom lyžovaní vo fínskom Levi. Foto: TASR

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v úvodnom slalome novej sezóny Svetového pohára 3. miesto.

V sobotných (19. 11.) pretekoch vo fínskom Levi triumfovala jej veľká americká rivalka Mikaela Shiffrinová, druhá skončila Švédka Anna Swennová-Larssonová.

Američanka si vo fínskom stredisku pripísala piaty triumf, naposledy tam zvíťazila v roku 2019.

Po prvom kole viedla Nemka Lena Dürrová, ktorá napokon skončila štvrtá. Swennová-Larssonová, ktorá vynechala vlaňajšiu sezónu pre zranenie, zaostala za Američankou o 16 stotín, Vlhová o 20.

„Som spokojná, nie je to ľahké lyžovať v takejto konkurencii. Som rada, že som sa posunula o jednu priečku. Je to veľmi vyrovnané, rozhodujú maličkosti. Chcem si teraz oddýchnuť pred nedeľnajšími (20. 11.) pretekmi,“ uviedla pre JOJ Šport Vlhová, ktorá si vybojovala už 58. pódiové umiestnenie.