Na hlavný obsah

Petra Vlhová obsadila v treťom slalome sezóny 4. miesto

Zhodným časom triumfovali dve pretekárky.

Petra Vlhová obsadila v treťom slalome sezóny 4. miesto
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v 1. kole slalomu Svetového pohára v americkom Killingtone. Foto: TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v treťom slalome novej sezóny Svetového pohára 4. miesto. V nedeľných (27. 11.) pretekoch v americkom Killingtone triumfovali zhodným časom Švajčiarka Wendy Holdenerová a Švédka Anna Swennová-Larssonová.

Pre druhú menovanú je to premiérové prvenstvo v SP, Holdenerová zaznamenala prvé víťazstvo v slalome v seriáli.

Holdenerová mala predtým na konte dva triumfy v kombinácii a jeden v paralelnom slalome, no v slalome sa dlho nedokázal dostať na najvyšší stupienok. „Dala som do toho všetko a mať najlepší čas v cieli bola úľava. Je to skvelé,“ uviedla 29-ročná Švajčiarka.

„Neviem, čo na to povedať. Som veľmi šťastná, splnil sa mi sen,“ neskrývala emócie Swennová-Larssonová, ktorej patrila po prvom kole piata priečka. Pódium doplnila tretia Rakúšanka Katharina Truppeová (+0,22).

Vlhová figurovala po prvom kole na štvrtej pozícii a ani druhé jej nevyšlo podľa predstáv. Po prejazde cieľom figurovala až na treťom mieste s mankom 44 stotín sekundy. Na pódium to napokon nestačilo, no zdolala svoju najväčšiu súperku v tejto disciplíne Mikaelu Shiffrinovú.

Domáca favoritka nevyužila najrýchlejší čas z úvodného kola, v druhom výraznejšie zaostala a obsadila piatu pozíciu s mankom 15 stotín na Vlhovú.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport