Sobolenková si zahrá finále turnaja majsteriek proti Garciovej

Prekvapivo zdolala svetovú jednotku Swiatekovú.

Bieloruská tenistka Arina Sobolenková sa teší z víťazstva. Foto: TASR/AP

Bieloruská tenistka Arina Sobolenková prekvapujúco postúpila do finále majstrovstiev sveta WTA Tour v americkom Fort Worthe. Nasadená sedmička podujatia vyradila svetovú jednotku Igu Swiatekovú z Poľska 6:2, 2:6, 6:1.

Jej súperkou v boji o titul bude Francúzka Caroline Garciová, ktorá si poradila s Grékyňou Mariou Sakkariovou 6:3, 6:2.

Sobolenková predviedla 23 víťazných úderov a iba 19 nevynútených chýb. Svojej súperke oplatila prehru zo semifinále US Open, v ktorom Poľka uspela v troch setoch a napokon získala svoj druhý grandslamový titul v sezóne.

Garciová potrebovala na víťazstvo iba 75 minút. V prvom sete prelomila podanie súperky na 4:2 a v nasledujúcich chvíľach dominovala, keď vyhrala aj všetky úvodné štyri hry druhého setu.