Na hlavný obsah

Tenistky vedú nad Belgickom 2:0, rozhodla Schmiedlová

Slovenky živia šance na postup do semifinále.

Tenistky vedú nad Belgickom 2:0, rozhodla Schmiedlová
Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová s trénerom Matejom Liptákom. Foto: TASR/AP

Slovenské tenistky si na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Glasgowe pripísali na konto prvé víťazstvo. V druhom dueli B-skupiny vedú nad Belgickom 2:0 a živia šance na postup do semifinále.

O rozhodujúci bod sa postarala Anna Karolína Schmiedlová, ktorá v súboji tímových jednotiek zdolala Marynu Zanevskú 5:7, 6:2, 6:3.

Schmiedlová hneď v úvodnom geme stratila podanie. Bleskovo však kontrovala rebrejkom a v ďalších minútach mala navrch. Vďaka brejku v šiestom geme si vybudovala náskok 5:2 a v ôsmej hre mala pri podaní Zanevskej k dispozícii setbal.

Rodáčka z ukrajinskej Odesy ho však odvrátila, v desiatom geme aj druhý a napokon otočila nepriaznivý vývoj setu. Za stavu 5:5 zobrala Schmiedlovej servis a v ďalšom geme premenila po 76 minútach tretí setbal.

Slovenka sa rýchlo zmobilizovala a v druhom sete na dvorci dominovala. Mala 75-percentnú úspešnosť prvého podania a Zanevskú nepustila ani k jedinému brejkbalu.

Na začiatku tretieho setu Schmiedlová prišla o servis, no následne získala štyri gemy za sebou a zápas už dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:3 využila hneď prvý mečbal.

„Triumf nad Zanevskou je jeden z najcennejších v mojej kariére. Bolo to náročné na psychiku, cítila som nervozitu. O to viac ma teší, že sa mi podarilo vyhrať prvý zápas na finálovom turnaji. Možno to nebolo na mne na kurte vidieť, no vibrovali vo mne emócie,“ uviedla Schmeidlová.       

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport