Na hlavný obsah

Texas a Oklahomu zasiahli tornáda. Hlásia jednu obeť

Búrky zničili desiatky budov a domov.

Texas a Oklahomu zasiahli tornáda. Hlásia jednu obeť
Dronový záber búrky v štáte Texas. Foto: Twitter/The Weather Channel

Oblasťou na hranici amerických štátov Texas a Oklahoma sa v piatok (4. 11.) prehnali tornáda. Z postihnutého regiónu hlásili najmenej jedného mŕtveho, viac ako 20 zranených a desiatky zničených domov a budov. Informovala o tom agentúra AP.

Značné škody spôsobili tornáda v okrese McCurtain na juhovýchode Oklahomy. Práve tam úrady potvrdili jednu obeť, neposkytli však bližšie podrobnosti.

V malom meste Idabel vzdušný vír zdevastoval kostol, zdravotné stredisko a školu. Podľa okresných úradov boli v troskách ešte v noci stále uviaznutí ľudia. Guvernér Oklahomy Kevin Stitt oznámil, že do Idabelu a okolia vysielajú pátracie a záchranné tímy i generátory.

Silné víchrice zasiahli aj najmenej tri ďalšie okresy v tomto štáte, pričom z niektorých oblastí hlásili prívalové povodne.

Americká Národná meteorologická služba (NWS) uviedla, že tornáda hlásili tiež v Texase a Arkansase a búrkový systém smeroval k štátu Louisiana.

V texaskom okrese Lamar evidujú najmenej 50 poškodených alebo zničených domov. Desať ľudí previezli do nemocnice, dvaja z nich mali kritické zranenia. Okresné pohotovostné služby uviedli, že tornádo sa prehnalo štyrmi obcami.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet