Na hlavný obsah

Ukrajina a Rusko si vymenili ďalších vojnových zajatcov

Výmenu potvrdili predstavitelia oboch znepriatelených strán.

Ukrajina a Rusko si vymenili ďalších vojnových zajatcov
Na archívnej snímke zo septembra 2022 sú ukrajinskí vojaci prepustení v rámci výmeny zajatcov medzi Ruskom a Ukrajinou. Foto: TASR/AP

Ukrajina a Rusko si po vyjednávaniach odovzdali po 50 zajatých vojakov. Výmenu vo štvrtok (24. 11.) potvrdili predstavitelia oboch znepriatelených strán. Informoval o tom portál britskej televízie Sky News.

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že Ukrajina prepustila 50 ruských vojakov, ktorí boli v zajatí. Výmenu potvrdil aj vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak na sociálnej sieti Telegram. Napísal, že Ukrajina dostala naspäť 48 vojakov a dvoch dôstojníkov.

„Podarilo sa nám dostať naspäť 19 obrancov mesta Mariupol, ako aj 15 vojnových zajatcov z jadrovej elektrárne Černobyľ a sedem z Hadieho ostrova,“ spresnil Jermak.

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajine si Kyjev a Moskva vymenili už vyše 1 000 vojnových zajatcov. Minulý mesiac bolo z ruského zajatia prepustených vyše 100 Ukrajiniek.

Spomedzi Ukrajincov 12 civilistov a 37 osôb zajali ruské sily po májovom páde oceliarní Azovstaľ v meste Mariupol do rúk Rusov.

Ukrajinské ministerstvo vnútra uviedlo, že niektoré zo žien boli väznené od roku 2019, keď ich zadržali promoskovské úrady vo východných ukrajinských oblastiach, napríklad v Doneckej.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet