Na hlavný obsah

Ukrajinské mesto Mykolajiv zostalo pre ruské ostreľovanie bez pitnej vody

Útoky poškodili čerpaciu stanicu na území Chersonskej oblasti.

Ukrajinské mesto Mykolajiv zostalo pre ruské ostreľovanie bez pitnej vody
Archívna snímka ženy, ktorá stojí pred budovou zničenou pri bombardovaní v Mykolajive na juhu Ukrajiny. Foto: TASR/AP

Ukrajinské mesto Mykolajiv zostalo v dôsledku ruského ostreľovania odrezané od dodávok pitnej vody. Povedal to v pondelok (28. 11.) starosta tohto mesta Olexandr Sienkevyč, ktorého cituje denník The Guardian a spravodajská stanica CNN.

Ruské útoky podľa slov Sienkevyča poškodili čerpaciu stanicu na území susednej Chersonskej oblasti, ktorá dodáva pitnú vodu aj do Mykolajiva. Úrady tak momentálne musia do mesta dovážať úžitkovú vodu z ústia rieky Južný Bug.

Vodovod dovážajúci pitnú vodu do Mykolajiva pritom podľa slov starostu opravili len pred približne týždňom, a to po tom, ako mesto Cherson oslobodili od ruských okupantov.

„Máme do činenia so skutočnými teroristami, ktorí sú proti našej armáde bezmocní, a preto ‚bojujú‘ s civilným obyvateľstvom,“ uviedol Sienkevyč. „Ihneď, ako to bezpečnostná situácia dovolí, urýchlene opravíme čerpaciu stanicu a znovu dovedieme pitnú vodu do Mykolajiva,“ dodal.

Sienkevyč tiež informoval, že úrady sa momentálne snažia opraviť aj vodárenské systémy, ktoré poškodila kontaminácia slanou vodou.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet