Na hlavný obsah

V Kolumbii spadlo malé lietadlo do obytnej štvrte

Najmenej osem ľudí prišlo o život.

V Kolumbii spadlo malé lietadlo do obytnej štvrte
Hasiči zasahujú v obytnej oblasti druhého najväčšieho kolumbijského mesta Medellín. Foto: TASR/AP

V kolumbijskom meste Medellín sa dnes zrútilo menšie lietadlo do obytnej štvrte, všetkých osem ľudí na palube zomrelo. Zničených bolo niekoľko bytov, miestne médiá ale zatiaľ neinformujú o úmrtiach miestnych obyvateľov.

„Bohužiaľ, máme správy o ôsmich mŕtvych. Lietadlo spadlo okolo 10.15 h do štvrti Belén Rosales, veľmi blízko letiska,“ citovala agentúra EFE starostu Medellínu Daniela Quintera. Ten tiež na twitteri zverejnil zábery horiacich trosiek a záchranných prác.

„Sedem bytov bolo veľmi poškodených. Zisťujeme, či nebola porušená statika. V najviac poškodenom byte nikto nebol,“ povedal starosta bez toho, aby spresnil, či v bytoch niekto utrpel zranenia.

Podľa miestnych médií išlo o menšie lietadlo Piper. Zrútilo sa krátko po štarte z letiska, ktoré je v centre mesta. Na palube boli dvaja piloti a šesť pasažierov, ktorých národnosť nie je známa. Letisko ale na twitteri zverejnilo zoznam cestujúcich, agentúra AFP uviedla, že „mená znejú lokálne“.

Podľa denníka El País je medzi obeťami aj Nicolás Jiménez, šéf cestovnej kancelárie San Germán, ktorá ponúkala aj lety iných spoločností, vrátane tohto tragického. Príčina nehody sa vyšetruje, podľa miestnych médií malo lietadlo pri štarte problémy s motorom.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet