Na hlavný obsah

Vlhová skončila v obrovskom slalome na štvrtom mieste

Víťazkou sa stala Lara Gutová-Behramiová.

Vlhová skončila v obrovskom slalome na štvrtom mieste
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára v americkom Killingtone. Foto: TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v úvodnom obrovskom slalome v novej sezóne Svetového pohára štvrté miesto. V americkom Killingtone zaostala o 46 stotín za víťaznou Larou Gutovou-Behramiovou.

Švajčiarka triumfovala s náskokom siedmich stotín pred Taliankou Martou Bassinovou. Tretia skončila po prvom kole vedúca Švédka Sara Hectorová (+0,20).

Američanka Mikaela Shiffrinová bola až trinásta s výrazným mankom 1,40 s. Víťazka oboch slalomov vo fínskom Levi si však udržala pozíciu líderky celkového poradia SP.

Vlhová sa v 1. kole vydala na trať s číslom 2, predviedla čistú jazdu a vytvorila si dobrú východiskovú pozíciu na atakovanie pódia. V 2. kole sa Slovenka nevyhla chybám a v cieli sa zaradila na priebežné druhé miesto za Bassinovú, ktorá vlani v Killingtone nenašla premožiteľku.

Gutová-Behramiová sa následne prezentovala dravou jazdou a vyšvihla sa na najvyšší stupienok, z ktorého ju nezosadila už ani Hectorová. Helvétka slávila celkovo 35. triumf v prestížnom seriáli, piaty v technicky najnáročnejšej alpskej disciplíne.

„Lepší úvod sezóny som ani nemohla predstaviť. Vyhrať obrovský slalom SP po šesťročnej prestávke je skvelý pocit. V uplynulej sezóne som mala zdravotné problémy a vôbec som nepočítala s tým, že by sa mi dnes mohlo podariť bojovať o najvyššie pozície,“ uviedla Gutová-Behramiová.

Shiffrinová v prvom kole v silnom vetre stratila najmä v dolnej časti trate a ani v tomto roku sa nedočkala v Killingtone prvého víťazstva v „obráku“. V nedeľu (27. 11.) bude mať šancu napraviť si chuť v špeciálnom slalome.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport