Na hlavný obsah

Francúzi majú problém dostať sa vlakom na vianočné sviatky za blízkymi

Železničiari štrajkujú.

Francúzi majú problém dostať sa vlakom na vianočné sviatky za blízkymi
Ilustračná snímka. Foto: Twitter

Cestovné plány tisícov obyvateľov Francúzska narušil v piatok (23. 12.) štrajk zamestnancov železničnej dopravy, informuje o tom web rozhlasovej stanice France Info. Podľa neho bude situácia ešte horšia v sobotu (24. 12.) a v nedeľu (25. 12.).

France Info uvádza, že sociálne siete sú plné statusov nahnevaných cestujúcich, ktorí železničiarov vinia, že im bránia cestovať za príbuznými. Tí, ktorých vlak vypravili, musia absolvovať cestu v preplnených vozňoch.

Železničná spoločnosť SNCF v piatok na sociálnych sieťach informovala, že zákazníkom, ktorých vlak v dňoch 23. — 26. decembra pre štrajk odriekli, majú nárok na kompenzáciu vo výške 200 percent.

Zdroj z okolia prezidenta Emmanuela Macrona sa nechal počuť, že prezidenta „hnevá situácia, v ktorej sa ocitlo toľko Francúzov“. Podľa Macrona ide zo strany železničiarov o „totálny nedostatok empatie po dvoch Vianociach zničených covidom“.

Zdroj z Elyzejského paláca dodal, že Macron požiadal ministrov svojej vlády, aby našli riešenia na kompenzáciu zrušených vlakov.

Medzičasom francúzske médiá informovali, že odbory v piatok prijali návrhy vedenia SNCF a zrušili svoj štrajk naplánovaný na Nový rok. Touto dohodou sa však nič nemení na štrajku počas vianočného víkendu.      

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet