Na hlavný obsah

Francúzi v petícii žiadajú opakovanie finále MS v Katare

Hovoria o skorumpovanosti rozhodcov.

Francúzi v petícii žiadajú opakovanie finále MS v Katare
Francúzska hviezda Kylian Mbappe argumentuje s rozhodcom počas finále MS v Katare. Foto: Twitter

Francúzski fanúšikovia vytvorili online petíciu, ktorá požaduje opakovanie finále MS 2022 v Katare. Futbalisti „Les Bleus“ v ňom podľahli Argentíne po rozstrele z 11 m. Petícia vznikla na špeciálnom francúzskom webe, autori žiadajú zopakovať finálový duel pre „skorumpovanosť rozhodcov“.

Petíciu, ktorú podpísalo do štvrtkového (22. 12.) večera viac ako 196 000 ľudí, plánujú poslať na posúdenie Medzinárodnej futbalovej federácii (FIFA).

Víťazstvo na MS 2022 mohlo byť pre francúzsky tím druhé po sebe a tretie v histórii. Zverenci Didiera Deschampsa prehrávali 0:2, no duel posunuli do predĺženia, kde tiež prehrávali 2:3.

V momente zo 108. minúty, keď Lionel Messi prekonal Huga Llorisa, boli na trávniku dvaja hráči, ktorí nemali na ihrisku čo robiť. Išlo o dvojicu Argentínčanov vo vestách pre striedajúcich hráčov, ktorí sa tešili predčasne. Mysleli si totiž, že v sieti skončil už pokus Lautara Martineza.

Na situáciu upozornili francúzske médiá a pridali výklad pravidiel, ktorý jasne hovorí o ich porušení. Francúzom sa napokon opäť podarilo vyrovnať zásluhou útočníka Kyliana Mbappeho, ktorý vo finále zaznamenal hetrik. V rozstrele však jeho tím podľahol 2:4.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport