Hokej-MS20: Česi deklasovali Rakúsko 9:0

Švédsko porazilo Nemecko 0:1.

Českí hokejisti zdolali na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v kanadskom Halifaxe Rakúsko 9:0 a vyhrali aj svoj druhý zápas v skupine A. Útočník Jiří Kulich zaznamenal hetrik a Matyáš Šapovaliv nazbieral štyri asistencie. Brankár Tomáš Suchánek si s ôsmimi zákrokmi udržal čisté konto. Suchánek si pripísal aj dve asistencie.

Český tím od začiatku zápasu dominoval. Prvý gól strelil v 4. minúte Brabenec po samostatnej akcii v presilovke. Rakúšania opticky vyrovnali tempo s favoritom vďaka dvom presilovkám, v ktorých sa prvýkrát presadil brankár Suchánek.

Švédi na úvod majstrovstiev sveta zdolali Rakúsko 11:0, ale oveľa viac túžili získať tri body proti Nemecku. Zápas rozhodol Adam Engström 22 sekúnd pred koncom prvej tretiny. V druhej tretine mohol vedenie poistiť Fabian Lyssel, ale z trestného strieľania netrafil bránku.