Na hlavný obsah

Klus požiada o ukončenie členstva v SaS

Kritizuje návrh na odvolanie vlády.

Klus požiada o ukončenie členstva v SaS
Na snímke bývalý podpredseda strany SaS Martin Klus. Foto: TASR

Poslanec Národnej rady (NR) SR Martin Klus v najbližších dňoch požiada o ukončenie členstva v strane SaS. Oznámil to na sociálnej sieti po tom, ako SaS iniciovala návrh na vyslovenie nedôvery vláde.

Klus už koncom októbra vystúpil z klubu SaS a vzdal sa funkcie podpredsedu strany. So stranou spolupracoval osem rokov, tri roky bol jej členom.

Klus rešpektuje rozhodnutie SaS a chápe, že ako opozičná strana veľa iných možností nemá, no za dôležitejší považuje výsledok prípadného úspešného odvolávania. „Nie ako politik, ale ako politológ odhadujem koncovku v triumfálnom návrate strán Smer-SD a Hlas-SD. Presne ako v predčasných voľbách v roku 2012. Tentoraz možno aj s ústavnou väčšinou,“ skonštatoval.

Obhájenie parlamentnej existencie

Poslanec predpokladá, že tak ako v roku 2012, aj teraz by SaS mala problém obhájiť svoju parlamentnú existenciu. „Preto sa dosť čudujem, že sú ochotní ísť do takéhoto vážneho rizika,“ napísal.

„Ako ešte stále člen SaS sa s týmto nedokážem stotožniť, a preto som sa definitívne rozhodol požiadať v najbližších dňoch aj o ukončenie členstva,“ dodal.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko