Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Pri Thajsku havarovala loď thajského námorníctva, 31 ľudí je nezvestných

Na palube bolo v čase havárie 106 ľudí.

Pri Thajsku havarovala loď thajského námorníctva, 31 ľudí je nezvestných
Na snímke loď thajského námorníctva. Foto: Twitter/BangkokPostNews

V Thajskom zálive sa v silnom vetre čiastočne potopila korveta thajského námorníctva. Zachrániť sa podarilo 75 členov posádky, po 31 nezvestných sa ďalej pátra, uviedla agentúra AP. Na miesto havárie vyrazili tri fregaty a dva vrtuľníky.

Korveta, ktorá bola na rutinnej hliadke, sa dostala do ťažkostí v nedeľu (18. 12.) okolo 23.30 h miestneho času (17.30 h SEČ) po tom, čo ju na rozbúrenom mori zaplavila voda a spôsobila výpadok elektriny.

Loď, ktorá bola následne zle ovládateľná, sa naklonila na bok a napol sa potopila. Namiesto nešťastia sa nachádza asi 40 kilometrov od pobrežia provincie Praťúapkchíríkchan južne od Bangkoku.

Na palube bolo v čase havárie 106 ľudí. Záchranné práce komplikovalo spočiatku počasie; v severnom a strednom Thajsku panujú veľmi nízke teploty a juh krajiny trápia búrky a záplavy.

Podľa agentúry AP sa ale vysoké vlny, ktoré nehodu spôsobili, dnes čiastočne upokojili.

Jeden zo zachránených členov posádky uviedol, že musel plávať tri hodiny v mori, kým bol z vody vytiahnutý. Na loď podľa neho dorážali vlny vysoké tri metre. Jedenásť zachránených členov námorníctva bolo hospitalizovaných, päť z nich utrpelo vážne zranenia.

Miestne médiá oznámili, že nešťastie si vyžiadalo jedného mŕtveho, čo ale námorníctvo poprelo s tým, že obeť pochádzala z iného plavidla. Pátranie po nezvestných prebieha v oblasti s rozlohou 16 kilometrov štvorcových.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet