Na hlavný obsah

Tomáš Valášek bude hlasovať za odvolanie vlády

Podporuje predčasné voľby.

Tomáš Valášek bude hlasovať za odvolanie vlády
Na snímke poslanec Národnej rady SR Tomáš Valášek. Foto: TASR

Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Tomáš Valášek bude hlasovať za vyslovenie nedôvery vláde. Tvrdí, že jej pokračovanie začína ohrozovať demokraciu na Slovensku.

Ak sa vláde vysloví nedôvera, mali by podľa neho nasledovať predčasné voľby. Dodal, že úradnícka vláda či hľadanie novej väčšiny bez volieb by pre krajinu neboli dobré. Podporí aj novelu Ústavy SR, ktorá by umožnila skrátenie volebného obdobia.

„Zahlasujem za vyslovenie nedôvery vláde. Už pred mesiacmi, keď začala spolupracovať s odídencami z ĽSNS, som jasne povedal, že jej pokračovanie začína ohrozovať demokraciu na Slovensku. Riziko príchodu Roberta Fica s fašistami k moci časom neklesá, naopak,“ skonštatoval.

Pripomenul aj kritické slová prezidentky Zuzany Čaputovej o možnej kríze demokracie.
Ak bude vláde vyslovená nedôvera, malo by podľa Valáška dôjsť k predčasným voľbám.

„Preto v parlamente podporím takú zmenu ústavného zákona, ktorý umožní členom parlamentu skrátiť volebné obdobie ústavnou väčšinou,“ povedal.

Úradnícka vláda či nová väčšina poslancov bez volieb by podľa neho viedla k mesiacom neistoty a nakoniec by to aj tak vyústilo v predčasné voľby.

Zodpovednosť pripisuje Matovičovi a Kollárovi

Poslanec pripomenul, že táto vláda začala s pohodlnou ústavnou väčšinou v parlamente. „Zodpovednosť za jej postupný kolaps – odchod jednej zo strán koalície, strata väčšiny, teraz možná strata dôvery parlamentu – leží na pleciach Igora Matoviča, Borisa Kollára a ich kolegov,“ tvrdí.

Do politiky podľa neho vniesli chaos, vulgárnosť, bezprincipiálnosť či nekompetentnosť. Tým postupne odradili aj vlastných partnerov a podporovateľov. „Čo je ešte horšie, rehabilitovali v prieskumoch Roberta Fica a Petra Pellegriniho,“ dodal.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko