Na hlavný obsah

Traja chlapci, pod ktorými sa prelomil ľad na jazere v Británii, zomreli

Štvrtý chlapec vo veku šesť rokov je naďalej v kritickom stave.

Traja chlapci, pod ktorými sa prelomil ľad na jazere v Británii, zomreli
Policajné pátracie tímy na mieste po tom, čo sa pod štyrmi deťmi prelomil ľad. Foto: TASR/AP

Traja chlapci vo veku osem, desať a 11 rokov, pod ktorými sa prelomil ľad na jazere neďaleko Birminghamu, zomreli. Štvrtý chlapec vo veku šesť rokov je naďalej v kritickom stave v nemocnici, oznámila v pondelok (12. 12.) miestna polícia. Informala o tom agentúra AFP.

„Traja chlapci tragicky zahynuli, keď v nedeľu (11. 12.) večer spadli do jazera v parku Babbs Mill v meste Solihull,“ uviedla polícia grófstva West Midlands, kde sa incident odohral.

Pod chlapcami sa prelomil ľad. Hoci sa ich podarilo vytiahnuť, mali zástavu srdca a v kritickom stave ich previezli do nemocnice. „Nanešťastie sa ich nepodarilo oživiť. Myslíme v tomto ťažkom období na ich rodiny a priateľov,“ dodala polícia.

Na zamrznutom jazere sa podľa svedkov pohybovali aj iné deti. „Pokračuje prehľadávanie jazera, keďže sa snažíme zistiť, čo presne sa stalo a či do vody nespadol aj niekto iný,“ ozrejmila polícia.

Britániu cez víkend zasiahol silný mráz a sneženie, pričom teploty klesli na -10 stupňov Celzia, čo výrazne narušilo dopravu. Britská meteorologická služba vydala niekoľko varovaní v súvislosti so snehom, hmlou a mrazom, uviedla však, že takéto počasie nie je pre december nezvyčajné.

Londýnske letisko Stansted upozornilo, že pre nepriaznivé počasie sa môže narušiť plynulosť jeho prevádzky, pričom v pondelok ráno bolo zrušených niekoľko letov. Vyše 50 letov v nedeľu zrušili aj na najväčšom londýnskom letisku Heathrow.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet