Na hlavný obsah

TV Markíza vyhrala zmenkový spor, nemusí zaplatiť vyše 26 miliónov eur

Na pojednávanie neprišli žalobca, jeho právny zástupca a ani žalovaný.

TV Markíza vyhrala zmenkový spor, nemusí zaplatiť vyše 26 miliónov eur
Ilustračná snímka. Foto: pexels.com

Televízia Markíza vyhrala spor v kauze jednej zo zmeniek. Okresný súd Bratislava V vo štvrtok (15. 12.) zamietol žalobu, ktorou Marian Kočner prostredníctvom svojej spoločnosti vymáhal od televízie vyše 26 miliónov eur. Informovala o tom TV Markíza.

Žalobca, jeho právny zástupca a ani žalovaný Pavol Rusko, ktorý sa písomne ospravedlnil, na pojednávanie neprišli.

„Bolo jasne preukázané, že nikdy nebolo úmyslom Pavla Ruska byť viazaný akýmkoľvek svojim zmenkovým prejavom. Predmetná zmenka bola evidentne len nástrojom, ktorým sa chcel spolu s Marianom Kočnerom obohatiť na úkor Markíza-Slovakia,“ uviedol právny zástupca televízie Tomáš Kamenec.

Zároveň dodal, že Rusko podpísal zmenkové ručenie v čase, keď nebol oprávnený konať za spoločnosť Markíza-Slovakia.

Bez nároku na náhradu trov

Ako ďalej uviedol, súd nepriznal Ruskovi nárok na náhradu trov konania proti Kočnerovej spoločnosti. A to aj napriek tomu, že bol v konaní v konečnom dôsledku úspešný.

Zdôvodnil to osobitnými okolnosťami prípadu. Ako aj skutočnosťou, že práve Rusko mal záujem na úspechu žalobcu i napriek tomu, že vystupoval ako žalovaný.

Súd bol svojim rozhodnutím viazaný rozsudkom Špecializovaného trestného súdu a uznesením Najvyššieho súdu SR. Tými boli Marian Kočner a Pavol Rusko uznaní za vinných za obzvlášť závažný zločin falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov a zločin marenia spravodlivosti.

Generálny riaditeľ televízie Matthias Settele verdikt okresného súdu privítal. „Verili sme, že spravodlivosť zvíťazí. Je pre nás satisfakciou, že slovenské súdy okrem potrestania podvodníkov postupne opäť nastoľujú spravodlivosť aj v tejto civilnej časti sporu,“ zdôraznil.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko