Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

V diaľničnom tuneli neďaleko Soulu vypukol požiar, hlásia najmenej šesť obetí

Oheň vypukol po zrážke autobusu s nákladným autom.

Najmenej šesť ľudí zahynulo pri požiari, ktorý vypukol vo štvrtok (29. 12.) po zrážke autobusu a kamióna na diaľnici v tuneli na okraji juhokórejského hlavného mesta Soul. Tlačovú agentúru AFP o tom informoval miestny hasičský zbor.

Podľa juhokórejskej agentúry Jonhap zahynulo najmenej päť ľudí a 37 ďalších utrpelo zranenia, traja z nich vážne. Zábery z miesta nešťastia v miestnych médiách zachytávajú obrovské plamene a stĺpy dymu stúpajúce z tunela, pričom s požiarom bojovali stovky hasičov.

https://twitter.com/Top_Disaster/status/1608368141700333573

Požiar sa rozhorel, keď sa autobus okolo 13.50 h miestneho času (05.50 h SEČ) zrazil s kamiónom na diaľnici v tuneli v meste Kwačchon na území tzv. Veľkého Soulu, spresnil tamojší hasičský zbor.

Vyvýšený tunel, ktorý navrhli tak, aby chránil okolité budovy pred hlukom z cesty, plamene rýchlo pohltili, ukazujú zábery v miestnych médiách. Hasiči už požiar dostali pod kontrolu, uviedol predstaviteľov hasičov.

„Robíme prehliadku vo vnútri tunela pre prípad, že by tam ešte boli ďalšie obete,“ dodal. Záchranári podľa neho ošetrovali približne 20 ľudí, ktorí sa nadýchali dymu, píše AFP.

Minister vnútra I Sang-min nariadil vyslanie „čo najväčšieho počtu prostriedkov“ na záchranu životov, informovala agentúra Jonhap.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet