Na hlavný obsah

Aj dianie v NR SR potvrdzuje nevyhnutnosť predčasných volieb, tvrdí prezidentka

O ich termíne sa bude rozhodovať v samom závere lehoty.

Aj dianie v NR SR potvrdzuje nevyhnutnosť predčasných volieb, tvrdí prezidentka
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: TASR

Aj to, že sa o termíne predčasných volieb bude rozhodovať v samom závere lehoty, v ktorej mali o tejto veci poslanci Národnej rady (NR) SR rozhodnúť, je potvrdením toho, že Slovensko potrebuje predčasné voľby. V piatok (27. 1.) to uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Priznala, že posunutie rozhodnutia o termíne predčasných volieb na utorok (31. 1.) ju neprekvapilo. Podľa nej to iba kopíruje predchádzajúce dianie pri iných rozhodovaniach, riešených taktiež v poslednej možnej chvíli.

„Či už išlo o riešenie vnútrokoaličnej krízy, problémy v nemocniciach, hlasovanie o rozpočte či odvolávanie vlády v parlamente, všetko sa dialo na konci lehoty,“ pripomenula.

I tento fakt podľa nej vyjadruje nevyhnutnosť predčasných volieb. „Keď už teda sa nedalo vládnuť, je dôležité aspoň dôstojne odísť,“ uviedla prezidentka.

Preferuje júnový termín

Naďalej preferuje júnový termín konania predčasných volieb. Je však ochotná však akceptovať aj septembrový termín. „Ak sa nájde zhoda iba na tomto termíne, budem to rešpektovať,“ povedala Čaputová.

Upozornila však zároveň, že posunutie predčasných volieb na neskorší termín neznamená „bianko šek“ pre dosluhujúcu vládu. „Pozornosť verejnosti a aj moja sa bude sústrediť na všetky krízové oblasti, ktoré si vyžadujú dobrý manažment,“ zdôraznila prezidentka.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko