Australian Open: Schmiedlová prehrala v druhom kole dvojhry

Podľahla Talianke Giorgiovej.

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová. Foto: TASR/AP

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v druhom kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. V pozícii kvalifikantky podľahla Talianke Camile Giorgiovej 4:6, 3:6.

Slovensko tak prišlo v Melbourne aj o posledné želiezko v singli. Giorgiová odplatila Schmiedlovej prehru z finále halového turnaja WTA v poľských Katoviciach z roku 2015.

O osude prvého setu rozhodol rýchly brejk talianskej hráčky. Schmiedlová mala v desiatom geme pri podaní súperky dve šance vyrovnať na 5:5, Talianka však získala tri fiftíny za sebou a následne premenila druhý setbal.

Giorgiová hrala rýchlo a agresívne, tlačila Slovenku do defenzívy. Na začiatku druhého dejstva viedla Schmiedlová 2:0, no Talianka v ďalších minútach otočila na 3:2 a v koncovke setu slávila úspech.

Za stavu 5:3 využila po nevynútenej chybe slovenskej jednotky druhý mečbal. Schmiedlová na Australian Open vyrovnala svoje maximum z rokov 2014, 2015 a 2021.