Na hlavný obsah

Ďalšie ruské útoky si vyžiadali najmenej 11 mŕtvych

Ďalších 11 ľudí utrpelo zranenia.

Kráter a zničený dom po ruskom raketovom útoku.
Kráter a zničený dom po ruskom raketovom útoku.Foto: TASR/AP

Najmenej 11 mŕtvych a 11 ranených si vyžiadali štvrtkové (26. 1.) ruské vzdušné útoky proti ukrajinským mestám, oznámili tamojší záchranári podľa serveru RBK-Ukrajina. Kyjevský starosta Vitalij Kličko už skôr uviedol, že v ukrajinskej metropole majú po dopade ruskej rakety jedného mŕtveho a dvoch ranených.

„Dnes bolo v dôsledku teroristických útokov Ruskej federácie zasiahnutých dronmi či strelami 11 oblastí Ukrajiny. Zranenia utrpelo 11 osôb a zahynulo tiež 11 ľudí,“ povedal v televízii hovorca Štátnej služby pre mimoriadne udalosti Oleksandr Chorunžyj. Dodal, že ide o stav k 15.00 h miestneho času (14.00 h SEČ).

Rusko vo štvrtok proti Ukrajine vypálilo 55 rakiet a striel s plochou dráhou letu, z ktorých 47 sa podarilo zostreliť, tvrdí náčelník ukrajinského generálneho štábu Valeryj Zalužnyj na svojom telegramovom účte.

Rusko k vzdušným útokom použilo tiež drony. Tie sa podľa Ukrajincov podarilo zostreliť všetky. Podľa ukrajinského premiéra Denysa Šmyhala bola hlavným cieľom ruských vzdušných úderov opäť energetická infraštruktúra napadnutej krajiny.

Rusko podniklo ďalší vzdušný útok na Ukrajinu deň po tom, ako Kyjev získal od Západu prísľub desiatok moderných tankov, ktoré mu majú pomôcť odraziť ruskú inváziu. Rusko zintenzívnilo údery na ukrajinskú energetickú infraštruktúru od vlaňajšieho októbra.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet