Na hlavný obsah

Deti v Košiciach prenasleduje muž. Láka ich k sebe do auta

Na podozrivého muža už rodičov upozornili aj učitelia.

Deti v Košiciach prenasleduje muž. Láka ich k sebe do auta
Na ilustračnej snímke malý chlapec na chodníku. Foto: RTVS

Muž, ktorý prenasleduje deti. V Košiciach vzbudzuje obavy správanie muža, ktorý deti láka k sebe do auta. Rodičia maloletých detí na to upozorňujú na sociálnych sieťach. Polícia už začala prípad vyšetrovať.

Láka ich na cukríky alebo sa ich pýta kde je pošta či úrad. Keď mu deti ukážu smer trasy, tvári sa, že nerozumie a žiada ich, aby si k nemu prisadli do auta.

Pozrite si celú reportáž RTVS:

Deti o tom, čo sa na ich sídlisku deje už hovoria aj v škole. Na podozrivého muža už rodičov upozornili aj učitelia.

„Mám kamaráta z 5. C. Pýtal sa ho niečo také ako, že či s ním nechce ísť niekde nakupovať, že mu kúpi cukríky,“ uviedol chlapec. Ďalší chlapec RTVS opísal tú istú situáciu. „Taký človek pri zelenom aute láka deti do auta, že či nechcú ísť objavovať,“ uviedol.

Pokúšal sa zlákať aj 10-ročného

Muža videli na viacerých košických sídliskách aj v blízkych obciach. Zatiaľ nie je isté, či vo všetkých prípadoch ide o tu istú osobu. Len nedávno sa pokúšal zlákať do auta aj 10-ročného Alexa. RTVS sa skontaktovala s jeho mamou.

„Zastavil ho chlap v tmavom čiernom aute. Bola to Kia s tmavými fóliami. Chlap mal na sebe šiltovku a oslovil ho s tým, že ‚ahoj prosím ťa, nevieš, kde je pošta?‘. Že či by si nemohol k nemu sadnúť a ukázať mu, lebo on tam nevie trafiť. Syn to automaticky odmietol,“ ozrejmila matka chlapca.

„Po prijatí oznámenia na linku 158 boli okamžite na miesto vyslané policajné hliadky, ktoré prehľadali aj blízke okolie. Žiadne vozidlo či osoba podľa popisu, neboli spozorované. Polícia okamžite prijala opatrenia v blízkosti školských zariadení, ku ktorým sa z taktického hľadiska vyjadrovať nebudeme,“ informovala Jana Mesárová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.

Polícia doposiaľ neprijala v tejto súvislosti žiadne trestné oznámenie. V prípade, že niekto spozoruje podozrivú osobu alebo vozidlo, treba si zapamätať jeho evidenčné číslo a ihneď kontaktovať políciu na čísle 158.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet