Na hlavný obsah

FBI našiel ďalšie tajné dokumenty v Bidenovom dome

Zaistili aj prezidentove poznámky.

FBI našiel ďalšie tajné dokumenty v Bidenovom dome
Americký prezident Joe Biden. Foto: TASR/AP

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) našiel v piatok (20. 1.) ďalších šesť tajných dokumentov v súkromnom dome prezidenta Joea Bidena v štáte Delaware. Oznámil v sobotu (21. 1.) jeho osobný právnik Bob Bauer. Informovala o tom agentúra AP.

Počas takmer 13-hodinovej prehliadky našli vyšetrovatelia tajné dokumenty z čias, keď Biden pôsobil v Senáte a vo funkcii amerického viceprezidenta v administratíve Baracka Obamu. Zároveň zaistili aj prezidentove poznámky.

FBI prehľadala Bidenov dom po tom, čo jeho právny tím u neho minulý týždeň našiel rovnaký počet tajných dokumentov, tiež z obdobia kedy bol viceprezidentom. Ďalšie citlivé dokumenty sa našli ešte v novembri aj v kancelárii istého washingtonského inštitútu, kde Biden predtým pôsobil.

Bauer uviedol, že FBI požiadala Biely dom, aby sa k prehliadke pred jej vykonaním nevyjadroval. Prehliadky sa zúčastnili Bidenovi osobní právnici a právnici Bieleho domu.

Dodal, že FBI „mala úplný prístup do prezidentovho domu vrátane jeho ručne písaných poznámok, spisov, dokumentov, zväzkov, memorabílií, zoznamov úloh, rozvrhov a pripomienok spred desaťročí“.

Biden a jeho tím sa medzičasom vyjadrili, že pri objasňovaní prípadu budú s ministerstvom spravodlivosti spolupracovať vo všetkých možných ohľadoch.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet