Na hlavný obsah

Hlas pôjde do volieb samostatne, zo spolupráce vylučuje OĽANO a ĽSNS

Považuje ich za zlo a vážnu hrozbu pre slovenskú demokraciu.

Hlas pôjde do volieb samostatne, zo spolupráce vylučuje OĽANO a ĽSNS
Na snímke uprostred v popredí predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Foto: TASR

Mimoparlamentná strana Hlas-SD pôjde do parlamentných volieb samostatne či už v riadnom, alebo predčasnom termíne. Uviedol to líder strany Peter Pellegrini. Strana zároveň vylučuje z akejkoľvek spolupráce subjekty OĽANO a ĽSNS.

„Našou snahou bude ponúknuť ľuďom skutočnú pomoc, zodpovednosť a kompetentnosť,“ povedal Pellegrini. Jeho strana chce vrátiť do politiky elementárnu úctu a kultúru. „Budem veľmi rád, ak sa nám podarí získať na tento plán čo najväčšiu podporu, aby sme mohli presadiť čo najviac zo svojho volebného programu a byť pevnou súčasťou novej, stabilnej a kompetentnej vlády,“ dodal.

Hlas-SD podľa neho vylúčil zo spolupráce OĽANO a ĽSNS, pretože ich považuje za zlo a vážnu hrozbu pre slovenskú demokraciu. „O všetkom ďalšom rozhodnú len ľudia vo voľbách a my ich verdikt budeme s plnou pokorou rešpektovať,“ uzavrel.

Reakcia OĽANO

Spolupráca hnutia OĽANO s mimoparlamentným Hlasom-SD nehrozí, keďže oba subjekty ju navzájom vylúčili. OĽANO zároveň upozornilo na to, že Hlas-SD nevylúčil zo spolupráce Smer-SD ani mimoparlamentnú Republiku, ktorú založili odídenci z ĽSNS. Považuje to za hrozbu.

„Koalícia Hlas, Smer a Republika je teda možná a desivá alternatíva. Iba naivný človek si môže myslieť, že by orgány spravodlivosti mohli ďalej konať slobodne,“ uviedol v reakcii OĽANO štátny tajomník rezortu diplomacie Andrej Stančík.

Hovorí o tom, že jednoduchým zákonom by sa dala zrušiť špeciálna prokuratúra a „personálne by sa odstavil každý, kto by vo vyšetrovaní mienil pokračovať“. Tvrdí, že Republiku tvoria odídenci z ĽSNS s rovnakými či horšími názormi.

„Ak príslušné orgány Hlasu v budúcnosti usúdia, že touto hrozbou sú aj iné politické subjekty, nebudú mať žiaden problém otvorene to pomenovať,“ doplnila v reakcii hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko