Hokej-MS20: Švédi otočili súboj s Fínmi až v závere

Česi deklasovali Švajčiarov.

Zápas Fínska proti Švédsku na juniorských majstrovstvách sveta v hokeji. Foto: TASR/AP

Hokejisti Švédska sú prví semifinalisti MS hráčov do 20 rokov. V úvodnom pondelňajšom (2. 1.) štvrťfinále zdolali Fínsko 3:2 po tom, čo nepriaznivé skóre 1:2 otočili gólmi v 57. a 59. minúte.

Víťazný gól strelil v oslabení Victor Stjernborg. Fíni, ktorí na predošlom šampionáte vybojovali strieborné medaily, mali výraznú streleckú prevahu 35:20 a v zápase viedli 1:0 aj 2:1, no napokon sa pre nich turnaj skončil už vo štvrťfinále.

Česi nedali šancu Švajčiarom, ktorých deklasovali 9:1. Od 1. minúty síce zverenci Radima Rulíka prehrávali, no potom predviedli famózny gólostroj. Štyri body za dva góly a dve asistencie si pripísal krídelník prvého útoku Jiří Kulich.