Kristoffersen po triumfe v slalome v Ga-Pa: „Konečne to vyšlo“

Nór si vytvoril výbornú východiskovú pozíciu už v 1. kole.

Nór Henrik Kristoffersen (uprostred) sa teší z víťazstva v cieli nočného slalomu mužov Svetového pohára.Foto: TASR/AP

Nórsky lyžiar Henrik Kristoferssen suverénnym spôsobom vyhral stredajší nočný slalom Svetového pohára. V nemeckom Garmisch-Partenkirchene predstihol o 1,22 s Rakúšana Manuela Fellera, tretí skončil so stratou 1,46 s Francúz Clement Noel.

Kristoferssen si pripísal na konto 29. triumf v prestížnom seriáli, prvý v tejto sezóne. Nór si vytvoril výbornú východiskovú pozíciu už v 1. kole, v ktorom dokonale využil štartové číslo 1 a usadil sa na čele o 71-stotín pred Nemcom Linusom Strasserom.

V druhom kole sa Kristoferssen dobre popasoval s rozbitou traťou a nadviazal na úspešné vystúpenie z vlaňajška, keď v Ga-Pa slávil víťazné double.

„Po troch druhých miestach to v tejto sezóne konečne vyšlo s útokom na najvyšší stupienok. Podmienky boli drsné, ale zvládol som to. Dôležité bolo, že v 1. kole som si vybudoval dostatočný náskok,“ uviedol Kristoferssen pre Eurosport. Strasser preteky nedokončil. Vedenie v celkovom poradí SP si udržal Švajčiar Marco Odermatt.