Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Lyžovanie-SP: Vlhová v 1. kole šiesta, viedla Shiffrinová

Priebežná druhá priečka patrila Nemke Lene Dürrovej.

Lyžovanie-SP: Vlhová v 1. kole šiesta, viedla Shiffrinová
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová v 1. kole slalomu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v českom Špindlerovom Mlyne v nedeľu 29. januára 2023. Foto: TASR

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po odjazdení elitej pätnástky prvého kola nedeľňajšieho (29. 1.) slalomu Svetového pohára na šiestom mieste. V českom Špindlerovom Mlyne zaostávala za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 1,54 sekundy.

Priebežná druhá priečka patrila Nemke Lene Dürrovej, ktorá strácala na líderku 67 stotín. Tretia bola Chorvátka Zrinka Ljukičová, ktorá nastúpila s číslom 17 a mala manko 0,85 s.

Vlhová so štartovým číslom dva predviedla plynulú jazdu, najmä v druhom sektore chytila dobrý rytmus. V závere svahu však mierne zaváhala a stratila zo získaného náskoku.

Líderka Mikaela Shiffrinová preukázala na svahu ľahkosť, výsledkom čoho bola kvalitná jazda s výrazným náskokom pred súperkami. Američanka si pred 2. kolom (12.30 h) vytvorila dobrú východiskovú pozíciu na vyrovnanie historického rekordu Ingemara Stenmarka v počte víťazstiev (86).

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport